logo1
ژل حالت دهنده ابرو چیست؟ آموزش نحوه استفاده از ژل ابرو
آنچه در این مقاله می‌خوانید
ژل حالت دهنده ابرو چیست؟ آموزش نحوه استفاده از ژل ابرو

ژل حالت دهنده ابرو چیست؟ آموزش نحوه استفاده از ژل ابرو

آنچه در این مقاله می‌خوانید

روغن شی باتر یکی از انواع روغن های بسیار مرغوبی است که امروزه در موارد آموزشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از روغن که با نام کره شی نیز شناخته می شود، به صورت طبیعی و با گرفتن عصاره دانه های روغنی درخت شی به دست می آید. این درخت در آفریقا رشد می کند و شی باتر نیز در همانجا تولید می شود.

بیشترین کاربردهایی که روغن شی باتر یا همان کره شی دارد، مربوط به درمان کردن انواع بیماری های مربوط به پوست و مو می شود. این روغن که نوعی روغن محلی به حساب می آمد، از همان ابتدا مورد استفاده خود مردم آفریقا قرار می گرفت و کم کم نیز به دیگر کشورها رسید.

نحوه تولید روغن شی

نحوه تولید روغن شی

برای تولید کردن روغن شی باتر لازم است تا دانه های درخت شی را ابتدا جمع کرده و سپس این دانه ها را به وسیله هاون و یا گوشکوب می کوبند. دانه های خرد شده را داخل یک ظرف ریخته و آن ها را می جوشانند. این دانه های روغنی در درون خود دارای روغن هستند و به همین دلیل نیز زمانی که جوشانده می شوند، روغن بر روی آب باقی مانده و با سرد شدن این ماده، روغن یا همان کره شی را جداسازی می کنند.

ژل ابرو چیست؟

روغن شی باتر یکی از انواع حالت دهنده ها و ژل های ابرو است که می تواند در بازار رقابتی آن ها تا حدودی پیروز میدان باشد. این موضوع نیز صرفا به این دلیل است که شی باتر طبیعی بوده و از وجود هر گونه مواد افزودنی و شیمیایی کاملا مبرا است. مسلما محصولات طبیعی می توانند هرچه بهتر و ساده تر به رشد ابروهای شما کمک کنند.

ژل ابرو معمولا به شکل ژل و یا روغن جامد تهیه می شود. این ماده را بنا به حالتی که ابروها دارد، بر روی آن ها قرار داده و سپس با استفاده از یک برس ابروی کوچک تمیز، موهای ابرو را به همان حالتی که دوست دارید، شانه می کنید. باید در همان ابتدا که روغن و یا ژل را بر روی ابروها قرار می دهید، عمل برس زدن را با دقت و به سرعت انجام دهید که موهای ابروها کاملا به همان جهتی که می خواهید حالت بگیرد.

نکات مهم در استفاده از ژل ابرو

نکات مهم در استفاده از ژل ابرو

برای آن که از ژل ابرو و یا شی باتر استفاده کنید، لازم است که چند نکته بسیار مهم را رعایت کنید. این نکته ها می توانند سبب شوند که تاثیر مورد انتظار شما از این ژل ها و روغن ها بیشتر دیده شود.

استفاده از ژل باکیفیت

اولین نکته آن است که حتما از ژل باکیفیتی استفاده کنید. ژل های بی کیفیت و یا تاریخ مصرف گذشته می توانند سبب شوند تا نه تنها ابروهای شما حالت نگیرند، بلکه حتی امکان ریزش موهای ابروی شما نیز وجود دارد.

مقدار ژل مورد استفاده

مورد بعدی در خصوص مقدار ژل مورد استفاده است. اگر از ژل ابرو به مقدار زیاد از حد و یا کمتر از حد مجاز استفاده کنید، تاثیری که در نظر دارید را نخواهد داشت و به همین دلیل نیز می توان گفت که این موضوع نیز اهمیت زیادی دارد.

برند ژل باکیفیت

برندی که ژل ابروی خود را از آن خریداری می کنید نیز اهمیت زیادی دارد. برند مورد نظر شما باید از متریال ها و مواد اولیه ای این ژل های ابرو را تهیه کند که به سلامتی شما آسیبی وارد نکند.

سخن پایانی

روغن شی باتر یا همان کرم شی کد که با نام shea code نیز شناخته می شود، از متریال ها و مواد اولیه بسیار باکیفیتی تولید شده است که می تواند سلامتی شما را به خوبی تضمین کند. این روغن ها در واقع دو هدف اصلی در تامین کردن سلامتی و همچنین زیبایی شما دارند. مسلما هر قدر از محصولات ارگانیک و طبیعی تری برای پوست و موی خود استفاده کنید، می توانید بیشتر اطمینان حاصل کنید که این مواد جایگزین های بهتری نسبت به محصولات شیمیایی هستند. در صورتی که نیاز به داشتن اطلاعات بیشتری از روغن های شی باتر دارید، می توانید به راحتی این اطلاعات را در وبسایت ما به دست آورید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *