بلاگ
دلایل ریزش ابرو

دلایل ریزش ابرو و راهکار درمان آن

ریزش ابرو Eyebrow Hair Loss می‌تواند دلایل متعدد و مختلفی داشته باشد. هر کدام از این موارد که باعث شوند در پی آن ابرو‌ های شما ریزش پیدا کند، می‌تواند سبب شود که زیبایی خود را از دست بدهید و مسلماً این موضوعی نیست که برای کسی جالب باشد و یا حتی بتواند بی‌اهمیت از کنار آن رد شود. فراموش نکنید که راهکار‌های مربوط به درمان ریزش ابرو می‌تواند متعدد و مختلف باشد، اما همه این راهکار‌ها نمی‌توانند گزینه مناسبی برای استفاده باشند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود پیش از آن که هر راهکاری را امتحان کنید، حتماً از درست بودن و موثق بودن آن مطمئن شوید.

Eyebrow Hair Loss

دلایل ریزش ابرو

ریزش ابرو می‌تواند دلایل متعدد و مختلفی داشته باشد. این موضوع سبب می‌شود که چهره شما دچار مشکل شود و نتوانید زیبایی واقعی خود را داشته باشید. در این قسمت به مهم‌ترین دلایل ریزش ابرو می‌پردازیم و آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

افزایش سن

یکی از مهم‌ترین موارد بالا رفتن سن و پیری است. زمانی که سن شما افزایش پیدا می‌کند، تار‌های مو شروع به نازک شدن می‌کنند و مو‌ها ریزش پیدا می‌کنند. مورد دیگری که با بالا رفتن سن می‌تواند بروز پیدا کند مربوط به کاهش استروژن در خانم‌ها و تستوسترون در آقایان است.

استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب

مورد بعدی در خصوص استفاده کردن از لوازم آرایشی است. استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی و یا مصرف لوازم آرایشی نامرغوب است. زمانی که مواد آرایشی نامرغوب باشد می‌تواند علاوه بر افزایش ریزش مو‌های ابرو شما سبب خراب شدن پوست شما نیز شود. مداد ابرو یکی از لوازم آرایشی است که با استفاده طولانی مدت باعث ریزش ابرو ها می شود شما می توانید از ژل ابروی رنگی ژل کد به عنوان یک لوازم آرایش مطمئن به جای مداد ابرو استفاده کنید و حجم طبیعی و مناسبی به ابرو های خود بدهید این ژل ابرو علاوه بر اینکه حالت ابروی شما را حفظ می کند، هیچ گونه آسیبی به ریشه و ساقه ابرو وارد نمی کند.

Eyebrow Hair Loss

بارداری و زایمان

خانم‌ها در دوره‌های بارداری و زایمان دچار عوارض مختلفی می‌شوند که ریزش ابرو یکی از این موارد است.

افزایش استرس و اضطراب

یکی از موارد مهمی که می‌تواند علاوه بر ریزش ابرو ‌ها بر روی دیگر بخش‌های بدن نیز تأثیر بگذارد، بالا رفتن اضطراب است. اضطراب و استرس می‌تواند در نتیجه مشکلات مختلفی همچون شرایط کاری، تحصیلی، مالی و … به وجود بیاید. ریزش ابرو ‌ها ، مژه‌ها و مو‌ها می‌تواند از جمله مواردی باشد که در پی استرس و اضطراب بروز پیدا می‌کند.

بیماری جذام

بیماری جذام یکی از بیماری‌های پوستی است که بر اثر نوعی باکتری بروز پیدا می‌کند. این نوع از بیماری می‌تواند هم به پوست و هم به ابرو ‌ها و مو‌های سر آسیب وارد کند.

مشکلات تیروئیدی

مورد بعدی در خصوص مشکلات تیروئیدی است. مشکلات تیروئیدی می‌تواند مربوط به پرکاری و کم کاری تیروئید شود. غده تیروئید هورمونی را ترشح می‌کند که میزان سوخت و ساز و انرژی در دسترس بدن را فراهم می‌کند. زمانی که میزان ترشح این هورمون در بدن متفاوت می‌شود، ریزش ابرو ‌ها نیز رخ می‌دهد و این مسأله بر روی ظاهر شما نیز تأثیر زیادی دارد.

کمبود مواد معدنی و ویتأمین‌ها

مورد بعدی در خصوص کمبود ویتأمین‌ها و انواع مواد معدنی است. کمبود ویتأمین‌ها سبب می‌شود تا ریشه و تار‌های مو ابرو نازک شده و شروع به ریزش کنند.

روش‌های درمان ریزش ابرو

روش‌های مختلفی برای درمان ریزش ابرو ‌ها وجود دارد. ریزش ابرو‌ ها می‌تواند به دو روش سنتی و دارویی درمان شوند. درمان‌های سنتی و دارویی می‌توانند با قیمت‌های مختلفی انجام شوند. در ادامه به این روش‌ها اشاره خواهیم کرد.
روش‌های سنتی می‌توانند شامل استفاده از آب پیاز، سیر، لیمو ترش، انواع روغن‌های گیاهی همچون دانه آفتابگردان، بادام تلخ، روغن آرگان و… شود.
از سوی دیگر روش‌های دارویی مانند استفاده از قرص‌ها و مکمل های تقویتی مانند اکسیر تقویت کننده کُد می باشد

اکسیر تقویت کننده کُد

این محلول بر پایه روغن های تقویت کننده کرچک، آرگان، رزماری، آلوئه ورا و ویتامین E ساخته شده و فاقد هرگونه ترکیبات و محرک های شیمیایی می باشد. مزیتی که این محصول نسبت به دیگر تقویت کننده های موجود در بازار دارد، عدم ریزش ابرو ها در صورت قطع مصرف می باشد که علت آن استفاده از ترکیبات 100% گیاهی است

روش‌های درمان ریزش ابرو

جمع‌بندی

دلایل مربوط به ریزش ابرو را تا جایی که امکان داشت مورد بررسی قرار دادیم. این دلایل می‌توانند سبب شوند که چهره ظاهری شما شکل نامناسبی را پیدا کند، به همین دلیل است که افراد زیادی که دچار این نوع مشکل می‌شوند، سعی می‌کنند تا با خرید دارو‌های مختلف جلوی این موضوع را بگیرند. استفاده از محصولات تقویت کننده گیاهی مانند اکسیر کُد می تواند بهترین و کارآمد ترین انتخاب جهت درمان ریزش ابرو و همچنین تقویت و رشد مجدد آن باشد

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *