هاشور ابرو چیست؟

هاشور ابرو چیست

داشتن ابروهای مرتب و منظم زیبایی چهره خانم‌ها را دوچندان می‌کند. برای داشتن ابروهای مرتب و خوش فرم، روش هاشور ابرو انتخاب مناسبی است. در این روش خطوط بسیار ریز و ظریف مانند تار ابرو به صورت هاشور و با رنگ دلخواه ایجاد می‌شود.‌ در این مقاله از ژل کد قصد داریم درباره هاشور ابرو ، فواید و عوارض آن صحبت کنیم.

هاشور ابرو چیست؟

هاشور ابرو یکی از خدمات آرایش نیمه دائمی است و یکی از ظریف‌ترین و سخت‌ترین تکنیک‌ها برای طراحی فرم ابرو می‌باشد. در روش هاشور خطوط بسیار ریز و ظریف روی تارهای ابرو ایجاد که باعث پرپشت شدن ابروها می‌شود. میزان رنگدانه‌ای که به پوست نفوذ می‌کند باعث تفاوت بین تاتو ابرو و هاشور ابرو می‌باشد.

هاشور ابرو چگونه انجام می‌ شود؟

هاشور ابرو در واقع طراحی ابرو با دست است و میکروپیگمنتیشن طراحی با دستگاه انجام می‌شود. تکنیک هاشور از طریق دستگاه‌هایی که کارتریج یکبار مصرف دارند انجام خواهد شد. رنگدانه‌های معدنی موجود در کارتریج‌ها در لایه دوم پوست نفوذ می‌کند و پس از گذشت یک ماه این رنگدانه‌ها اکسید و به بهترین حالت خود می‌رسند.

مراحل هاشور ابرو

برای انجام هاشور ابرو باید به ترتیب مراحل زیر را انجام داد:

 1. طراحی ابرو: آرایشگر و متخصص با توجه به فرم صورت و فرم چشم، ابروی مورد نظر و مناسب شما را طراحی می‌کند.
 2. استفاده از بی حس کننده ابرو: بعد از طراحی ابرو با استفاده از کرم یا پماد بی حسی ابرو را بی حس می‌کنید. دقت کنید که به میزان درست از کرم بی حسی استفاده کنید در غیر اینصورت رنگدانه‌ها بر روی پوست به خوبی ته نشین نمی‌شوند.
 3. قاب ابرو: در این مرحله برای تشخیص دقیق ناحیه مورد نظر برای انجام هاشور، قاب ابرو را به درستی و با دقت بکشید.
 4. استفاده از رنگ مناسب: با توجه به رنگ طبیعی ابرو رنگ مناسب استفاده کنید. بهتر است برای جلوگیری از حساسیت از رنگ‌های بدون سرب استفاده شود. ولی متاسفانه رنگ‌های سربدار ماندگاری بیشتری دارند. برای تهیه رنگ‌های هاشور بهتر است رنگ‌هایی که حاوی اکسید آهن، نیکل و الکل نیستند انتخاب کنید. زیرا الکل باعث ریزش رنگ می‌شود، نیکل باعث قرمزی و خارش ابرو شده و اکسید آهن موجب قرمزی رنگ هاشور می‌شود.
 5. کشیدن خطوط ابرو: در این مرحله با روش میکروبلیدینگ یا روش میکروپیگمنتیشن خطوط ریز و ظریف روی ابرو کشیده می‌شود. هرچه خطوط ظریف‌تر و نازک‌تر باشند ابروها طبیعی‌تر نشان داده خواهند شد.
 6. رنگ گذاشتن ابرو: رنگ گذاشتن ابرو آخرین مرحله هاشور است. بعد از یک هفته بهبود کامل ابروها، رنگ ابرو طبیعی می‌شود. اگر پس از بهبودی ابروها رنگ هاشور کمرنگ‌تر شد با یک جلسه ترمیم به رنگ مورد نظر می‌رسید.

هاشور ابرو چیست

مزایای هاشور ابرو

این روش نوین در زمینه زیبایی برای پوشیدن نواقص ابرو از مزیت‌های زیادی برخوردار است. مهمترین مزایای این روش عبارتند از:

 • زیبایی ظاهری و طبیعی
 • قرینه سازی ابرو
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی ابرو
 • صرفه جویی در وقت و هزینه
 • کمرنگ شدن و پاک شدن ابرو

عوارض هاشور ابرو

هاشور ابرو مانند دیگر روش‌های زیبایی دارای معایبی است که عبارتند از:

 • احتمال عفونت در محل زخم
 • آلرژی به رنگدانه و مواد بی حسی
 • نیاز به ترمیم

هاشور ابروی طبیعی

هاشور ابرو بعد از یک هفته شروع به پوسته پوسته شدن و رنگ ریزی می‌کند‌. برای کسب نتیجه نهایی باید پس از یک هفته دوره نقاهت و یک جلسه ترمیم صبوری کرد.

هاشور ابرو روش نوین برای پوشیدن نواقص ابرو است و دارای مزایا و معایبی بوده که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *