آیا با عوارض میکروبلیدینگ ابرو آشنایی دارید؟

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

عوارض میکروبلیدینگ ابرو (Side effects of microblading) ابرو یکی از مواردی است که دائما خانم ها و حتی آقایان را نگران می کند. روش میکروبلیدینگ چند سالی می شود که باب شده و افراد زیادی نیز برای برگرداندن زیبایی ابروهای خودشان، این روش را امتحان کرده اند و همچنان نیز از آن استفاده می کنند.

آیا این روش عوارضی هم دارد؟ چه عوارضی می تواند در پی میکرو کردن ابروها برای شما پیش بیاید؟ اگر این عوارض و موارد را به خوبی بدانید، متوجه خواهید شد که آیا این روش می تواند گزینه خوبی برای شما باشد یا خیر. در ادامه سعی کرده ایم تا این مسئله را به طور کامل بررسی کرده و شما را با این موضوع آشنا سازیم.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

این روش در واقع برای احیا کردن ابروهای از دست رفته است. معمولا کسانی که ابروهای کم پشتی دارند، در برخی از قسمت های ابرو دچار ریزش مو شده اند و یا به طور مادر زادی دارای ابروهای کمی بوده اند، می توانند از روش میکروبلیدینگ ابروها استفاده کنند و به این طریق می توانند زیبایی از دست رفته را به صورت خودشان برگردانند. در ادامه به طور کامل این روش را شرح می دهیم و درباره عوارض میکروبلیدینگ ابرو ها نیز نکاتی را توضیح خواهیم داد.

نکات مهم در میکروبلیدینگ ابروها

پیش از بررسی کردن عوارضی که این روش ممکن است با خودش به همراه داشته باشد، بهتر است به یک سری از نکات و موارد توجه کنید که سبب می شود میکرو ابروها را به شکل آگاهانه تر و بهتری انتخاب کنید.

استفاده از ابزارهای دستی

نکته مهم اول آن است که برای انجام دادن میکروبلیدینگ می توانند از ابزارهای دستی استفاده کنند تا بتوانند برش های بسیار ریزی را در ناحیه ابروهای شما ایجاد کنند.

ایجاد عفونت

در صورتی که کار ایجاد برش ها بر روی پوست صورت و قسمت ابروها به دقت انجام نشود، احتمالا باید منتظر ایجاد شدن عفونت بر روی پوست خودتان باشید. به همین خاطر نیز همواره توصیه می شود تا این کار را به دست یک متخصص زیبایی بسپارید.

مدت زمان

نکته بعدی مدت زمانی است که برای میکروبلیدینگ باید طی کنید. چند ساعت این کار طول می کشد. اما پس از تمام شدن کار می توانید به صورت دقیق و قطعی، نتیجه را ببینید. نتیجه ای که از این کار می گیرید، در همان نگاه اول کاملا واضح است.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو

رنگ ابروها

پس از اینکه کار بلید کردن ابروهای خود را به اتمام رساندید، متوجه می شوید که رنگ ابروهایتان تیره تر از حالت نرمال و حتی همان رنگی است که خواسته بودید، این کار کاملا طبیعی است زیرا پس از چند روز این رنگ به مرور کمرنگ تر خواهد شد.

نوع پوست

کسانی که دارای پوست چربی هستند، بهتر است به سراغ میکروبلیدینگ ابروها نروند. چرب بودن پوست سبب می شود تا رنگی که در این قسمت تزریق شده است جذب نشده و خارج شود. بنابراین اگر پوست چربی دارید، به سراغ این کار نروید.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو (Side effects of microblading)

اما چه عوارضی در پس انجام این کار وجود دارد که سبب می شود افراد مختلف برای انجام دادن این عمل زیبایی دچار تردید و سزدرگمی شوند؟ دانستن عوارض می تواند به شما کمک کند که به شکل بهتری تصمیم گیری کنید.

ایجاد بافت اسکار از عوارض میکروبلیدینگ ابرو

بافت ایکار و یا جای زخم یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند در اثر میکروبلیدینگ نادرست به وجود بیاید. زمانی که بلید را به شکل نادرستی انجام دهند، ممکن است جای زخم در ابروهای شما باقی بماند.

چند رنگ شدن ابروها از عوارض میکروبلیدینگ ابرو

نکته و مورد بعدی در خصوص چند رنگ شدن ابروها است. ابروهای شما می توانند به دلیل میکروبلیدینگ ناشیانه چند رنگ شوند. مسلما این موضوع سبب می شود تا ظاهر نامناسبی را پیدا کنید. بروز انواع عفونت ها، واکنش های آلرژیک، کلوئیدها یا همان اسکارهایی که بیش از حد معمول رشد می کنند و… نیز از دیگر عوامل و موارد به شمار می روند که می توانند جزو عوارض میکروبلیدینگ ابرو باشند.

کلام پایانی

عوارض میکروبلیدینگ ابرو را بررسی کردیم و شما را از تمامی جوانب با این مسئله آشنا ساختیم. در نظر داشته باشید که میکرو کردن ابروها می تواند به راحتی سبب شود تا زیبایی از دست رفته ابروهای شما به شما برگردد. اما اگر هنوز هم نسبت به میکرو کردن ابروهای خود مطمئن نیستید، می توانید از انواع ژل ابرو که محصول ژل کد نیز می باشند، استفاده کنید.

می‌توانید از ژل ابروی ژل کد برای حالت دهی ابروهایتان استفاده کنید. این محصول آسیبی هم به ابروی شما نمی‌زند و ابروهایتان را به همان حالتی که می خواهید در می‌آورد. فروشگاه ژل کد علاوه بر انواع ژل ابرو می تواند محصولات مختلف سلامتی مربوط به پوست صورت، مژه ها و… را نیز به شما عرضه کند.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *